Zatočte s dluhy jednou provždy

Přerůstají Vám dluhy přes hlavu a neřešíte nic jiného, než kde vzít peníze na další splátky? Dluhy jsou zátěží pro domácí rozpočet a musíte se kvůli nim uskromňovat. Zatočte s dluhy jednou provždy a zbavte se jich dříve, než Vám rozvrátí rodinný život.

Rada č. 1 – Splaťte přednostně nejdražší dluhy

Sepište si seznam všech svých spotřebitelských úvěrů, nebankovních půjček, kreditních karet a kontokorentů a ke každé položce si poznamenejte, kolik Vám zbývá doplatit, jak dlouho budete dluh splácet a jaké jsou měsíční splátky. Nejméně výhodné a nejdražší úvěry se snažte splatit přednostně.

Rada č. 2 – Slučte více půjček do jedné

Pokud jste své úvěry vždy spláceli včas, požádejte banku o konsolidaci půjček, která funguje na principu sloučení všech dluhů do jednoho. Výhodou je to, že budete platit pouze jednu splátku, zbavíte se poplatků a dostanete nízký úrok. Obvykle můžete kdykoliv a zdarma uhradit mimořádnou splátku.

Rada č. 3 – Přivydělejte si ke stávajícímu zaměstnání

Pracovních nabídek je v současné době víc než kdy jindy. Využijte toho a najděte si lépe placenou práci nebo si sežeňte brigádu. Peníze získáte také odprodejem nepotřebného majetku nebo snížením měsíčních výdajů. Naopak nepodléhejte představám, že fungují rychlé přivýdělky, na které můžete narazit na internetu.

Rada č. 4 – Požádejte o nový splátkový kalendář

Nezvládáte své půjčky splácet a bojíte se exekuce? Ihned zkontaktujte své věřitele a domluvte se s nimi na snížení měsíčních splátek a prodloužení doby splatnosti. Věřitelé stojí o to, aby své peníze dostali zpět, proto máte reálnou šanci, že Vaší žádosti vyhoví. Nové podmínky bezpodmínečně dodržujte.

Rada č. 5 – Využijte možnosti oddlužení

Oddlužení je sice nejkrajnější řešení Vašich dluhů, ale je to spolehlivá cesta, jak se jich do pěti let zbavit. O oddlužení můžete požádat krajský soud tehdy, pokud máte dluhy u alespoň dvou věřitelů a v budoucnu zvládnete splatit 30 % všech registrovaných dluhů. Stinnou stránkou oddlužení je to, že budete muset hospodařit s životním minimem.

Publikováno: 7.10.2012

Sialini
(c) 2024 SIALINI, spol. s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Půjčky-V-Akci.cz | O nás | Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Neposkytujeme půjčky