Konsolidace půjček

Co znamená termín konsolidace půjček? Jednoduše se toto slovní spojení dá charakterizovat jako sloučení více úvěrů do jednoho. Konsolidace je vhodná především pro klienty, kteří si vzali hned několik půjček a nestíhají je včas splácet. Velkou výhodou je přehlednost a hlavně ušetřené peníze. Klient po sloučení půjček platí jednu pravidelnou splátku a tím pádem i jeden poplatek za vedení účtu a ostatní s tím spojené..

U koho konsolidovat?

Konsolidace byla dříve doménou hlavně u bank. Dnes už ji nabízí i některé velké nebankovní instituce. Jednotlivé banky, ty větší i menší, mají svá specifická pravidla pro konsolidaci půjček. Může se stát, že banka nakonec konsolidaci z určitých důvodů zamítne. Pak je řada na nebankovní instituci. Přemýšlet o konsolidaci mohou nejenom lidé, kteří mají klasické půjčky, ale i ti, kteří si vyřídili kreditní kartu anebo kontokorentní úvěr. Všechny tyto závazky se dají sloučit do jedné jediné půjčky.

Kdy se konsolidace vyplatí?

Má-li klient sjednáno vícero půjček u různých institucí, pak se konsolidace určitě vyplatí. Trh půjček se mění a nabídka je neustále doplňována o půjčky s výhodnější úrokovou sazbou a nižšími poplatky. Sloučení půjček je tak výhodné v tom, že se sníží měsíční splátka a odpadne placení několika poplatků každý měsíc. Zjednoduší se tak i přehlednost a neustálé hlídání, jestli splátky odešly včas každý měsíc na ty správné účty.

Někteří z poskytovatelů nechávají volnou ruku klientům v tom, aby si sami nastavili parametry u konsolidované půjčky. Může to být podle libosti nastavení doby splácení, výše splátky i den, kdy budou peníze z klientova účtu odcházet.

Je nutné upozornit na konsolidace u hypoték a dlouhodobých úvěrů, kdy se za předčasné splacení platí poplatek. Taková konsolidace se ve finále může dosti prodražit.

Průběh vyřízení konsolidace

Před oslovením jakékoliv instituce ve věci konsolidace půjček doporučujeme, aby si jednotlivé nabídky klienti na internetu porovnali. Pokud budou některá fakta nesrozumitelná, stačí zavolat na infolinku a dotázat se na možnosti konsolidace - co je nutné a potřebné pro převod úvěrů právě k nim. Nový poskytovatel může vyřídit vše za vás.

Publikováno: 17.7.2017

Sialini
(c) 2024 SIALINI, spol. s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Půjčky-V-Akci.cz | O nás | Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Neposkytujeme půjčky