Půjčky na směnku

Půjčky jako takové dnes patří mezi velmi poptávané finanční produkty. Nabízí je celá řada jak již bankovních, tak i nebankovních institucí. Liší se od sebe množstvím parametrů. Jednou variantou z řady typů půjček jsou také půjčky na směnku.

Co je to směnka

Obecně by se dalo říci, že směnka je obchodovatelný cenný papír. Tento potom umožňuje jeho majiteli vymáhat zaplacení určité, pevně stanovené peněžní sumy, která je na směnce uvedena. Spolu s výší požadované finanční částky je na směnce obvykle ještě uvedeno datum, do kdy je třeba platbu realizovat, případně místo určení. Jedná se tedy o standardní platební úvěrový nástroj, který vytváří vztah mezi zprostředkovatelem půjčky a klientem.

Popis půjček na směnku

Půjčky na směnku se řadí mezi standardní neúčelové úvěry. Při jejich sjednávání podepisuje klient jednak smlouvu o půjčce, ale zároveň také určitou směnku na dlužnou částku. Z klienta se tak stává dlužník, který musí splnit veškeré náležitosti směnky. Pokud by k tomu nedošlo, otevírá se věřiteli poměrně jednoduchá cesta na vymáhání dlužné částky. Půjčky na směnku mají obrovské využití. Jsou velmi snadno dostupné pro širokou skupinu lidí. Při sjednávání nejsou obvykle požadovány žádné speciální požadavky. Na druhou stranu u takovýchto půjček je třeba počítat s vyšším úrokem a v případě neuhrazení směnky snadnou vymahatelnost dluhu.

Jak a u koho sjednat půjčku na směnku

Půjčky na směnku jsou poskytovány zpravidla v nebankovní sféře. Nabídka je opravdu obrovská, počínaje předními nebankovními společnostmi a konče řadou drobných podnikatelů nebo soukromých osob. Před sjednáním je třeba vždy řádně prostudovat podmínky, teprve v případě, kdy vám bude vše jasné, přikročte k podpisu smlouvy o půjčce a směnky na dlužnou částku.

Publikováno: 17.5.2012


Pozor, nově už nelze zajistit spotřebitelský úvěr směnkou

Sialini
(c) 2024 SIALINI, spol. s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Půjčky-V-Akci.cz | O nás | Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Neposkytujeme půjčky