Americká hypotéka

Americká hypotéka je produkt, který vznikl ve Spojených státech a postupně se rozšířil do celého světa včetně Evropy a ČR. U nás je Americká hypotéka již běžnou součástí nabídky bank i nebankovních společností. Jednotlivé nabídky se liší svými parametry, ale základní princip zůstává stejný: půjčení peněz oproti zástavě nemovitosti.

Půjčka se zástavou nemovitosti

Z toho vyplývá také hlavní nezbytná podmínka pro udělení Americké hypotéky – žadatel musí mít ve svém osobním vlastnictví nemovitost, kterou dává věřiteli do zástavy. Nemovitost zpravidla nemusí být výhradně ve vlastnictví žadatele, nicméně musí být řádně zapsána v katastru nemovitostí a nesmí na ní být žádná další zástava.

Americká hypotéka bez dokládání příjmů

Podmínky nebankovních společností jsou, podobně jako u jiných typů půjček, mírnější i v případě Americká hypotéky. Řada z nich nabízí americkou hypotéku bez doložení příjmů, určenou pro žadatele s nízkým nebo špatně prokazatelným příjmem. Některým nebankovním společnostem rovněž nevadí, pokud je na zastavované nemovitosti už jiná zástava (pokud je tato původní zástava pouze na část ceny nemovitosti).

Americká hypotéka bez registru

Pokud měl zájemce o Americkou hypotéku v minulosti problém se splácením některých půjček nebo úvěrů a má zápis v registru dlužníků, většina bankovních i nebankovních společností mu půjčku nepřidělí. Některé společnosti ale registry dlužníků neberou striktně v potaz a americkou hypotéku bez registru poskytují s tím, že půjčka má pak některé nevýhody a omezení – například lze si vzít úvěr jen do 50% ceny nemovitosti, půjčka je zatížena vyšším úrok apod.

Publikováno: 17.9.2012

Sialini
(c) 2024 SIALINI, spol. s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Půjčky-V-Akci.cz | O nás | Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Neposkytujeme půjčky