Jak zvýšit šanci získat půjčku?

Několik stručných rad o tom, co by jste měli udělat proto, aby se zvýšila šance získat půjčku.


Každý kdo si chystá vzít půjčku, jistě přemýšlel nad tím, na základě čeho instituce poskytující úvěry, posuzují jednotlivé žádosti o půjčku. Především u bank trvá zpracování žádosti déle, než u nebankovních institucí. Schvalování úvěru je složitý proces, který bere v potaz nastavené požadavky a množství dalších ukazatelů. Zkoumá se tzv. bonita, úvěrová historie, správnost identifikačních údajů žadatele (např. vzdělání, věk, zaměstnání, rodinný stav nebo příjmy). Proto je nutné uvést všechny informace správně a nic nezatajovat. Tyto informace jsou veřejně dostupné a dají se snadno ověřit. To se také ve většině případů děje, a proto může vyřízení žádostí, zvláště kdy jde řádově o statisíce korun, zabrat delší čas. Tipy, jak jednoduše zvýšit pravděpodobnost schválení půjčky:
 • Splácejte své závazky včas

  Dobrá úvěrová historie je základním předpokladem pro schválení půjčky. Nezaplacené nebo zpožděné splátky různých úvěrů nebo faktur se zaznamenávají do úvěrových registrů. Každý žadatel o půjčku je prověřován v těchto registrech, zda splácí včas a pravidelně. Záznamy v registrech o nesplácení mohou mít negativní dopad při posouzení vaší úvěruschopnosti.

 • Mějte stabilní zaměstnání

  Finanční instituce především zajímá, z čeho budete půjčku splácet. Proto se často vyžaduje nejen potvrzení od zaměstnavatele, ale zkoumá i výše mzdy a to, jak dlouho jste zaměstnání. Časté střídání práce může budit nedůvěryhodnost. Půjčku nedostanete ve většině případů, ani pokud budete ve zkušební době nebo ve výpovědní lhůtě.

 • Nežádejte o několik půjček najednou

  Nepodávejte více žádostí ve stejnou dobu, může to znamenat zoufalou potřebu peněz a celkové finanční problémy. Je vhodnější počkat na rozhodnutí o chválení či neschválení půjčky a pak uvažovat o další žádosti u jiné společnosti.

 • Zrušte kreditní kartu, kterou nepoužíváte

  Kreditní karta je forma úvěru, kdy klient splácí úvěr postupně a následně ho může opakovaně čerpat, až do výše předem schváleného úvěrového rámce. I kreditní karta, kterou máte, ale přitom ji nevyužíváte, může snižovat šanci na to, získat půjčku. Zvažte proto nutnost mít takovou kreditní kartu.

 • Zrušte kontokorent

  Máte na svém běžném bankovním účtu zřízen kontokorent? Sjednáním kontokorentu máte možnost jít na svém účtu do mínusu, opakovaně a kdykoliv. Výše částky je sjednána předem ve smlouvě. I nevyužívaný kontokorent může snižovat vaše úvěrové skóre.

 • Buďte v plusu na běžném účtu

  V některých případech chtějí finanční instituce doložit výpisy z bankovního účtu za poslední tři měsíce nebo i za delší období. Z výpisů je okamžitě poznat, jaké jsou pohyby na účtu, kolik přijde z výplaty a kolik klient za daný měsíc utratí. Snažte se proto nemít na účtu záporný zůstatek.

 • Ručení známým si dobře rozmyslete

  Mít dobré srdce se někdy nevyplácí. Tím, že pomůžete známým ručením, de facto přebíráte zodpovědnost za případné nesplácení úvěru po dlužníkovi. Ručením úvěru za někoho jiného se stáváte rizikovějším.

Publikováno: 31.1.2018

Sialini
(c) 2024 SIALINI, spol. s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Půjčky-V-Akci.cz | O nás | Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Neposkytujeme půjčky